Producenci
Jaką Biblię wybrać? Czym się różnią dostępne wydania? 0
Jaką Biblię wybrać? Czym się różnią dostępne wydania?

Na rynku jest dostępnych kilkadziesiąt wydań Biblii i często trudno się zdecydować, którą wybrać. W tym artykule skupimy się na Biblii Tysiąclecia, która jest najchętniej kupowana. Zawiera ona jedyny polski tekst Pisma Świętego, zatwierdzony do stosowania w liturgii przez Konferencję Episkopatu Polski. Inaczej mówiąc, teksty czytań w księgach liturgicznych, z których czytane jest Słowo Boże podczas każdej Mszy Świętej pochodzą właśnie z Biblii Tysiąclecia.

Na tą chwilę w sprzedaży jest wydanie V Biblii Tysiąclecia, które jest dostępne w wielu wersjach okładkowych, w różnych formatach, z ilustracjami, czy też w specjalnych obwolutach dedykowanych na Pierwszą Komunię Świętą, Bierzmowanie lub jako pamiątka Sakramentu Małżeństwa.

Tekst Pisma Świętego jest zawsze ten sam. Wszystkie wydania zawierają też przypisy, mapy, tablice chronologiczne oraz podręczny słownik biblijny. Wydawcą jest wydawnictwo Pallottinum.

Dla łatwiejszego rozeznania się w dostępnych wydaniach podzieliliśmy je na kilka grup, między innymi na wydania z paginatorami, czy też z dużym drukiem.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl